KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396291
*
nr 1539 6291
Stefan Alexis
(f. 1970), Sverige
Oljemålning, Signerad, 2002. Diptyk, Olja på pannå, 30x60, oramad
Stefan Alexis, svensk bildkonstnär född 1970.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 20:29:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 17:41:52
1
350 kr
7/5 21:04:35
2
700 kr
7/5 21:19:20
1
700 kr
7/5 21:19:20
2
700 kr (Budbetjänt)
8/5 18:02:48
3
1.100 kr
8/5 18:08:42
3
1.200 kr
8/5 18:35:22
2
1.100 kr
8/5 18:35:22
3
1.200 kr (Budbetjänt)
8/5 20:24:16
4
Vinnande bud
8/5 20:24:23
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: diptyk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stefan alexis svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Stefan Alexis
Stefan Alexis, svensk bildkonstnär född 1970.
Läs om budbetjänten
nr 1539 6291
Stefan Alexis
(f. 1970), Sverige
Oljemålning, Signerad, 2002. Diptyk, Olja på pannå, 30x60, oramad
Stefan Alexis, svensk bildkonstnär född 1970.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/5 17:41:52 | 1 | 350 kr |
| 7/5 21:04:35 | 2 | 700 kr |
| 7/5 21:19:20 | 1 | 700 kr |
| 7/5 21:19:20 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 8/5 18:02:48 | 3 | 1.100 kr |
| 8/5 18:08:42 | 3 | 1.200 kr |
| 8/5 18:35:22 | 2 | 1.100 kr |
| 8/5 18:35:22 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 8/5 20:24:16 | 4 | Vinnande bud |
| 8/5 20:24:23 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: diptyk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stefan alexis svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



